ZOR GÜNLERDEN GEÇEN ÜLKEMİZ

Çok zor günlerden geçiyoruz, nasıl bir geleceğe doğru sürüklendiğimizi ise bilemiyoruz. Benim hayatım boyunca dünyanın her yerini aynı anda böylesine etkileyen bir olay olmamıştı. Bir yerlerde bir şeyler olduğunda onu televizyon haberlerinde izlerdik. Ama şimdi ilk defa insanlık gerçekten aynı gemide olduğunu hissetti. Pandemi ülke, din, dil, ırk ve siyasi görüş farkı gözetmeksizin üstümüze kara bir bulut gibi çöktü.

Ama ben inanıyorum ki bu da geçecek, yüce Mevlana’nın dediği gibi karanlığın arkasında nice güneşler vardır.

Linkedin paylaşımlarını okuyorum. Çoğu insanın maddi varlığına yönelik ve teknik boyutta düşünceler, eğitimler ve öneriler. Bence bu yeterli değil, insanın maddi olanla sürdürdüğü bağ kadar manevi olanla da bağını sürdürmelidir. Bu da ancak içimizdeki güzelliği ortaya çıkaran gönül gözümüzü açarak mümkün olacak.

Bana göre doğanın bize verdiği ders çok net: Ya birlikte işbirliği yaparak var olacağız ya da yok olacağız. Zengin ülkelerin covid aşılarını önden kapatmasının bir değeri yok, ya herkese aşı yapılacak ya da bu pandemi bizi yenecek.

Linkedin paylaşımlarının artık teknik konulardan manevi ve felsefi boyutlara yaklaşması gerekiyor. İş yaşamı, eğitim anlayışı, insan ilişkileri çoktan değişti.

Gönül gözümüzü açmanın zamanı sizce ne zaman gelecek?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir