SEVGİLİLER GÜNÜ-2

Bugün tüm dünyada Sevgililer Günü olarak kutlanıyor. Aziz Valentine günümüzde gözlerini açsa sevgi kavramının nasıl da hoyratça hırpalandığını görüp şaşar kalırdı. Ben bugün sevgili kavramını biraz genişleterek dünyaya bakmak istiyorum.

Sevgi benim için en yüce kavramdır. Ailenizden öğrendiğiniz bu güzel duyguyu tüm yaşamınız boyunca yüreğinizde taşırsınız. Zaman içerisinde bu kavram alışılmış sevgili kavramından gelişerek daha üst ve ilahi bir düzeye gelir, insan dünyevi kavramları aşıp ruhsal boyutta başka bir sevgi anlayışına varır. Açılan gönül gözü onu ebedi hakikate yaklaştırır, ama arayış insan yaşadıkça sona ermez.

Gelin bu yıl sevgililer gününü farklı kutlayalım. Önce bugün sevdiğiniz kişiye duygularınızı bir kere daha anlatın. Sonra büyük bir sevgi açlığı hisseden bu dünyada başka kişilere, bitkilere ve hayvanlara sevginizi sunun. Örnek olarak bir çocuğu sevindirin, bir kediyi doyurun, bir çiçeğe su verin. Seçeneklerin üst sınırı hayal gücünüze kalmış.

Erkek hemcinslerim, bunca sözüme kapılıp sakın sevgililerinize çiçek ve çikolata vermeyi de unutmayın. Kadın dostlarım, size gösterilen sevgi ve iltifata gönlünüzü açın, siz de cevap verin. Hayat bir aynadır, ne verirseniz onu alırsınız.

Sevgililer gününüz kutlu olsun.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir