Bireysel Müzikal Koçluk

Müzik eşliğinde yapılan bir koçluk deneyimi

Daha çok bireyler için tasarlanmıştır.
Yaklaşık 1,5 saat süren, değişik müzikler dinlenerek gerçekleştirilen bir koçluk deneyimidir. Kişilerin her türlü meseleleri için onlara destek olunan, hedeflerime ulaşmaları için yol arkadaşlığı yapılan bir süreçtir. Bu süreç 8 seanstır.
 
Bir deneme seansı ile başlanır, koçluk alan kişinin  ve koçun devam edebileceklerime dair mutabık kalmasıyla birlikte başlar. Çalışma sırasında değişik türlerden güzel müziklerle yolculuk sürer.
 
Koçluğun yanı sıra dertleşme, mentorluk ve sohbet gibi yan sokaklara da girilir. Farklı bir kişisel deneyim yaşamak ve kutunun dışında düşünmek isteyenler için özgün bir çalışmadır.

Yönetici koçluğu

Şirketlerde çalışan yöneticilerin daha iyi bir yaşam, daha etkin bir çalışma hayatı ve kariyer için bir koç ile işbirliği yapmalarıdır. Birlikte gelişim alanları tespit edilir, somut hedefler belirlenir ve süreç başlar. Bu süreç çoğunlukla 6-12 seans sürer, ihtiyaca göre uzatılır veya kısaltılır. Koç birlikte çalıştığı yöneticinin aradığı cevapların içinde mevcut olduğuna inanır ve arama sürecinde ona eşlik eder, seçenekler ortaya konur, artırılır ve seçilen üzerinden somut adımlar atılması için bir karşılıklı anlaşma yapılır, koç birlikte çalıştığı yöneticiye bu adımların atılması için sorumluluk verir, takip eder ve alınan sonuçlar birlikte irdelenir.

 

Yönetici Mentorluğu

Şirketlerde çalışan yöneticilerin daha iyi bir yaşam, daha etkin bir çalışma hayatı ve kariyer için bir mentor ile işbirliği yapmalarıdır. Mentor birlikte çalıştığı yöneticiye kendisinin uzman ve tecrübeli ihtiyaç duyduğu alanlarda öneriler verir, alınan sonuçları birlikte değerlendirirler.

 

Eğitmenlik/Eğitimlerim

Tunçel Gülsoy için eğitmenlik insanlara bilgi aktarmak değildir, öğrenmek isteyen insanın öğrenme yolculuğunda ona eşlik etmektir.
İnsanlar ancak gerçekten ihtiyaç duydukları şeyleri öğrenmeye açıktırlar ve öğrenirler.

Tunçel Gülsoy hem Koç hem de Eğitmen olarak mühendislik eğitimini, uzun yıllara yayılan uluslararası ticaret ve insan ilişkilerini deneyimini derin ilgi duyduğu müzik, resim, fotoğraf ve sinema sanatından öğrendikleriyle harmanlayarak her iki alanda da farklı bir özgün stil geliştirmiştir. Eğitimleri birlikte öğrenme ilkesine dayanan süreçler olarak tasarlanmıştır, öğrenmek kadar güzellikleri ve deneyimleri paylaşmayı ön plana çıkarır, asla katı ve didaktik değil esnek ve yeniliklere, katılımlara açık birlikte yaratılan deneyler olarak gelişirler.

Jazz müziği onun hayatında çok özel bir öneme sahip olduğundan jazz temelli eğitimlerini geliştirmiştir.
Diğer eğitimleri de temelde aynı anlayışı yansıtırlar, onun kendi yaşamında biriktirdiği deneyimleri insanlıkla paylaşmak için tasarlanmışlardır.