JAZZ PERSPEKTİFİNDEN LİDERLİK GELİŞİM PROGRAMI

MCC Yönetici Koçu

Tunçel GÜLSOY

www.linkedin.com/in/tuncelgulsoy

Profesyonel Koç & Mentor

Banu AYKIN KÖYLÜER

www.linkedin.com/in/banuaykinkoyluer

Amacı:

İnsanlık tarihi kadar eski VUCA dünyasında liderlik becerilerinin jazz perspektifinden deneyimsel ve işbirlikçi bir yaklaşımla geliştirilmesi hedeflenir.
Jazz müzisyenlerinin sanatsal yetenekleri ve liderlik yetkinliklerini birleştirerek ortaya çıkardıkları enfes müziklerden ilham alarak kolaylaştırıcı ve koçvari liderlik becerilerinin vaka analizleri ile deneyimlenmesi beklenmektedir.

İçeriği ve İşleyiş:

Program fasilitatörlerin ve katılımcıların bilgi, deneyim ve tecrübeleri ile zenginleşen jazz müziğinin eşlik ettiği bir yolculuktur. Zoom platformu üzerinden farklı dijital araçların kolaylaştırıcılığı ile tasarlanmış interaktif 3 saatlik 4 Jam Session’dan oluşur. Jazz müzisyenleri Dave Brubeck, Duke Ellington ve Miles Davis’in ilham verici liderlikleri baz alınarak geleceğin liderlik tanımı grup katılımcıların katkıları ile oluşturulur.

Bağımsız tüm “Jam Session”larda 5 basamaktan oluşan döngü takip edilir.

  1. Licks: Jazz müzisyenine yakından bakış
  2. Trio: Üçlü keşif yolculuğu
  3. Improvisation: Büyük grup paylaşımı ve geri bildirimler
  4. Chorus: İşbirlikçi yaklaşımla örnek vaka çalışması (Kurumsal programlarda şirketlerdeki vakalar üzerine çalışmalar yapılır)
  5. Coda: Proje sunumları ve geri bildirimler

Jazz Perspektifinden Liderlik Gelişim Programı Kurumların ihtiyaçlarına göre özel tasarımlar yapılmasına uygun esnek bir programdır. Program sonunda katılımcılara dijital sertifika verilecektir.

Süresi:

3 saatlik 4 oturum olarak planlanır. Kurumsal ihtiyaçlara göre programın süresi düzenlenebilir.

Katılımcılar:

Program liderlik yetkinliklerini keşfetmek ve geliştirmek isteyen tüm katılımcılar ve ekiplerindeki liderlerin profesyonel gelişimi için farklı bir eğitim düşünen tüm kurumlar için uygundur.