YIL SONA ERERKEN

Sevgili Linkedin dostlarım. Yılın son gününe geldik. Dünya için çok zor bir yıl oldu ama ileride bu sürecin nasıl anılacağını şimdiden bilmek mümkün değil.

Okyanusta yaşayan bir balık onun dışına zıplamadan yaşadığı yerin büyüklüğünü göremez. Bizler de şu an nasıl bir dünyaya doğru evrildiğimizi tam olarak algılayamıyoruz.

1000 yıl süren karanlıktan sonra kara veba insanlığın uyanmasına ve Rönensansı yaratmalarına sebep olmuştu. Belki de bu virüs bizim için bir felaket değil bir uyanış fırsatı olacak.

O zamana kadar Linkedin’de iş dünyasında geçerli olan kavramları onların nasıl değişeceğini bilmeden tartışmaya devam edeceğiz. Başarılı satış teknikleri, etkin liderlik prensipleri, iş mülakatlarında başarılı olmanın sırları, takım oyunu, çevik örgütler nasıl yapılanır gibi konular gündemimizde kalacak.

Halbuki yep yeni oyunlar oynamak ve bildiğimiz tüm doğruları unutmak zorundayız. Ekonomik, sosyal ve siyasal yapılar yeni şekillere bürünecek, dinler yeni dünyanın beklentilerine göre kabuk değiştirecekler.

Lütfen tüm zorluklara rağmen yılmayın, umutlarınızı içinizde küçük kristal bir çiçek gibi özenle saklayın. Dünya hep var oldu, ve olacak, merak etmeyin.

Ama bazı soruları sorun, Okyanusu anlamak için sizce nasıl ve ne zaman zıplamalıyız?

Hepinize güzel yıllar dilerim.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir