AFFETMEK ÜZERİNE 1

Bu gün Noel, Hristiyan inanışına göre çok özel bir gün yaşıyoruz. Geçen sene Noel gecesinde Viyana civarındaki bir kasabada Noel ayinine katılmış ve insanlık için dua etmiştim. O günün üstünden çok kısa bir zaman geçtikten sonra insanlığın virüsle imtihanı başladı ve tüm dünya çok hızlı bir şekilde bambaşka bir belirsizlik evresine girdi.

Bu sene Noelde Tuzla’daki evimdeyim. Sadece bir yıl içerisinde hepimizin hayatı dramatik olarak değişti. Bu sene Noel de farklı bir şey yapmaya karar verdim.

Affetmek istiyorum…

Yaşamım boyunca bana bilerek kötü davranan, zarar veren, beni çekemeyen, kariyerimi bozmak için engel çıkartan, hakkım olan şeyleri benden esirgeyen, bana verdikleri sözleri tutmayan, beni kıskanan tüm insanları affediyorum.

Affediyorum çünkü anladım ki onlar olmasa idi bu gün geldiğim ruhsal boyuta gelemeyecektim. Yaşadığım tüm güçlükler ve sıkıntılar bana olmak istediğim insanı keşfettirdi ve öyle olmam için yönlendirdi. Onlara teşekkür ediyorum.

Yaptığım tüm hatalar için kendimi de affediyorum. Bilerek ve isteyerek kimseye kötülük yaptığımı hatırlamıyorum. Geçmiş ölüdür, onu değiştiremeyiz ama olumlu düşünerek geleceği güzelleştirebiliriz. Daha çok yapacak şeyim var.

Siz yeni yıla girerken kimleri affetmek istersiniz?

Önerim önce kendinizden başlamanız.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir