YAŞAMI ISKALAMADAN YAŞAMAK

Geçen gün Kadıköy vapurunu bir dakika geciktiğim için kaçırınca sabah sabah çok canım sıkıldı. O erken saatte etrafta kimseler olmadan iskelede beklemem gerektiğinden bari resim çekebileceğim bir şey var mı diye etrafa bakmayı akıl ettim.

Ancak o zaman gözlerimin önündeki perde açıldı ve gök ile denizin bulutlar üzerinden yarattıkları güzellikler nefesimi kesti. Vapuru kaçırmasaydım belki de hiç fark etmeyeceğim bir şeyi görmüştüm.

Hayat bazen size tatlı sürprizler hazırlar, bazen canınızı sıkan şey belki de evrenin size sunduğu bambaşka bir fırsattır. Hepimiz yoğun bir tempo ile işimiz, evimiz, özel hayatımız ve sosyal hayatımız derken sürekli olarak bazı yaşam iskelelerine koşuşup duruyoruz, o yaşamın bize sunabileceği güzellikler için bazen bir an vapuru kaçırmak gerekiyor.

Giremediğiniz iş, evlenemediğiniz eş, kazanamadığınız yarışların hepsi size bir şeyler söylüyor, peki siz onları duyuyor musunuz, görüyor musunuz? Belki de bazen bilerek vapuru kaçırmak size yeni ufuklar açacaktır, ama siz buna hazır mısınız?

Türk atasözü kaçan balık büyük olur der ama bazen elinizi tekrar suya sokmanız yeterli olabilir. Hepinize güzelliklerle dolu bir hafta dilerim.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir