TÜRKİYE VE KRİZ-1

Zor günlerden geçiyoruz, güneş batıyor gibi gözüküyor, ama biliyorum ki güneş yarın sabah mutlaka yeniden doğacak. İçinde yaşadığımız ağır kriz bizi değiştirecek, ağır bir bedel karşılığında da olsa çok şey öğreneceğiz, mutlaka gelişeceğiz.

Bugün iş hayatında ne yaptım veya ne yapmalısınız gibi şeylerden söz etmenin anlamı yok. Sadece düşünmenizi istiyorum. Türkiye neleri doğru neleri yanlış yaptı? Siz devletin başı olsaydınız neleri farklı yapmak isterdiniz. Okuyun, karşılaştırın ve düşünün, bu günlerde en çok ihtiyacımız olan şey düşünmek. Devletin başında olmasanız bile her neyin başında iseniz bu perspektifle çevrenize ve çalışma arkadaşlarınıza bakın. Panik yapmayın, kendinize güvenin, iletişim becerilerinizi arttırın ve yere sağlam basın. Önce kendinizi sonra çevrenizi el verdiğince koruyun, destekleyin.

Ben bu krizden çıkışın yepyeni bir kitlesel liderlik anlayışı ile olacağını düşünüyorum, daha üst bir bilince doğru yükselen büyük bir toplumsal uzlaşma ve hoşgörünün geldiğini düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Burada paylaşmak ister misiniz?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir