YAŞAM BİLANÇOSU

Voleybol takımımız dün Olimpiyatlara veda etti, gazeteler de onların kaybettikleri maçtan sonra ağlayan resimleri vardı.

Ben o resimler yerine bu resmî görmeyi tercih ediyorum.

Bazen koçluk seanslarında kendini şanssız ve başarısız hisseden danışmanlarıma uyguladığım bir metodu takımımız için uygulayacağım. Bu metodun adı kişisel bilanço oluşturma, uygulanan kişi bir boş kağıda yukardan aşağı bir çizgi çiziyor ve sol tarafa sahip olduğu tüm güzel ve değerli şeyleri, sağ tarafa ise olumsuz şeyleri değil geliştirilmesi gereken şeyleri yazıyor.

Bizim takıma gelince sol tarafa şunları yazıyorum:

Yüksek enerji ve motivasyon ile oynayan, dünyanın en iyi takımları ile başa çıkabilen, karanlık günlerimizde bizi ortak bir güzel duyguda birleştiren, yakın bir gelecekte dünya şampiyonu olabilecek harika genç kadınlar.

Onların başarısı ve verdiği ilham ülkemizdeki kadınlar için mükemmel bir ilham ve motivasyon olacak, bir çok genç kızımız bu yoldan gitmek isteyecekler.

Sağ tarafa gelince:
Olimpiyat performansımızın ayrıntılı olarak incelenmesi, eksiklerimizin tespit edilerek geliştirilmesi, voleybol sporunun ülkemizde daha da yaygınlaşması.

Şimdi bilançoya bakın ve hangi resmî görmek istediklerini takımımıza sorun.

Rahmetli muhasebe hocamız güzel insan Arman Manukyan anısına…

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir