BAŞARININ BEDELİNİ ÖDEMEYE HAZIR MISINIZ?

Sporcularımızın başarıları ile çok gurur duyuyoruz, yangınlar karşısında aciz kaldığımız bu günlerde bu genç insanlar yüreklerimizi serinletiyorlar.

Ben bir çok değişik kesimden insanla temas halindeyim ve uzun zamandan beri siyaset köpüğünün altında görülmeyen farklı bir gelişmeyi gözlemliyorum.

Kartal Devlet hastanesinde tanıştığım başı örtülü genç bir kız ile sohbet ettim, bana sosyoloji konusunda doktora yaptığını söyledi, ülkesinin sorunlarını ve çelişkilerini çok iyi biliyordu.

Büyük bir süper markette rastladığım başka bir genç öğrenci İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyordu, ileride diplomat olmayı planlıyordu.

Buna benzer çok örnekle karşılaşıyorum, küreselleşen dünyada yaşayan gençler bizim ön yargılarımızın ötesinde hayallere sahipler. Günümüzün siyasi anlayışı bu gençlerin beklentilerinin çok gerisinde kalıyor.

Sporcularımızın Olimpiyat başarılarının bir çok genç insanımızı değişik sporlara yönlendirmesini bekliyorum.

Ama unutulmaması gereken bir şey var. Gazetelerde gördüğümüz şampiyonlukların hiç birisi tesadüfen gerçekleşmiyor. Her şampiyonun ardında evrensel değerlere, standartlara ve tekniklere göre yapılmış ağır bir çalışma, ona destek olan bir çok uzman insan var.

Çocuklarımızı şampiyonluğa özendirirken onun için ne bedel ödeneceğini de söylemeliyiz.

Sizce?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir