BAŞARIYA DOĞRU BAKABİLMEK

Kız Voleybol Milli Takımımızın başarıları ile ben de çok mutlu oluyorum. Çin takımını yendiğimiz gün yazmak istediğim şeyleri ertelemiştim, şimdi yazıyorum.

Takımımız ile gurur duyuyorum. Özellikle futbol takımımızın bize yaşattığı ağır hayal kırıklığından sonra kızlarımıza bir teşekkür borçluyuz.

İkinci ve üçüncü maçı kaybetmiş olmamız kızlarımızın başarısını asla gölgelememeli, başarı yolculuğunda her zaman inişler ve çıkışlar olacaktır, asıl mesele bizim neyi görmek istediğimizdir. Ben yakın bir gelecekte dünya şampiyonluğu kazanabilecek bir takım görüyorum.

Ancak bu süreçte elimizdeki takımı gerçekçi olarak ve geliştirilmesi gereken yönleriyle görmemiz ve desteklememiz gerekir. Futboldaki başarısızlığımızın faturası bu takıma çıkartılmamalı.

Çin galibiyetinden sonra bence kendimizi doğru bir perspektiften görmedik, İtalya ve Amerika iyi takımlardı, onlarla gırtlak gırtlağa mücadele edebilen bir takımımız olduğu için gurur duymalıyız, futbol deyimiyle önümüzdeki maçlara bakmalıyız.

Ülkemizde spora harcanan emeğin çoğu futbola gidiyor ve geldiğimiz nokta çok üzücü. Halbuki diğer sporlara verilecek destekler ile çok güzel neticeler alabilirdik. Tokyo’da başarı ile yarışan başka kız sporcularımız da var. Onları görüyor muyuz?

Spor sevgisi sadece futbol ile sınırlı değildir.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir