LINKEDIN BAŞKA TÜRLÜ KULLANILABİLİR Mİ?

Linkedin başka türlü kullanılabilir mi

Bu kışı Tuzla’daki yazlık evimizde geçiriyoruz. Yeşillik, sessizlik ve temiz hava bana hem rahatça yürüme hem de düşünme fırsatı veriyor.

Eskiden başka insanların başına gelmiş olan kötü şeyleri okur veya filimlerde izlerdik. Şimdi ise biz kendimiz o kötülüğü yakından yaşıyoruz ve değişimin bizi nerelere sürüklediğini hiç birimiz net olarak bilmiyoruz. Hocam Maria Nemeth’in öğretisi şöyle der:

Her şey değişir.

Değişimin zamanını tahmin etmek mümkün değil. Ve bugün hiç bir şeyi tahmin edemiyoruz, hayatımız değişti ama mutlak olan bir şey var. Hepimiz, kişi olarak, kurum olarak, siyasi olarak, ekonomik olarak ve psikolojik olarak değişmek zorundayız.

“Karmaşaya Evet” adlı kitabında Frank Barrett gelişim ve inovasyon için önce doğru bildiğimiz şeyleri unutarak yola çıkmamız gerektiğini söylüyor. İkinci adım ise karmaşayı bir zorluk olarak değil bir fırsat olarak görmekten geçiyor.

Bana göre Linkedin de bu değişimden etkilenmek zorunda, şu sırada yazılan şeyler, duyurulan eğitimler, kaosa karşı dayanıklılık dersleri gibi bir çok bilgi çok yakında eskimiş ve geçersiz olacak.

Rekabet ortamında var olma dersleri yerine yeni dünya düzeninde var olabilmek için nasıl etkili iş birliği yapabileceğimizi paylaşmak zorundayız.

Siz ne dersiniz? Konuşmaya başlayalım mı?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir