KİM OLDUĞUNUZU BİLMEK

Bir Koç ve Mentor olarak bugüne kadar yaklaşık 800 kişi ile birebir konuşmuştum. Tüm bu konuşmaların ortak noktası ne idi derseniz şunu demek isterim.

İnsanların önemli bir kesimi kendi yeteneklerinin ve ilgi alanlarının dışında çalışıyorlar. Çoğu gerçek yeteneklerinin farkında bile değiller, hayatın acımasız temposunda yuvarlanan bir kaya gibi kendilerini yalnız ve çaresiz hissediyorlar. Çoğunun yaşam biçimini mevcut dünya düzeni içinde var olabilme kaygısı ile şekilleniyor. Kimse kimseyi pek dinlemiyor, dinlese de duymuyor, duysa da kendi çukurundan bakıp öbür insanlara elini uzatamıyor.

Sevgili Linkedin dostlarım başka bir dünya her zaman mümkün, yeter ki bir an durup ben bu dünyada kimim, ne olmak, ne yapmak istiyorum diye kendinize sorun. Sonra içinizdeki sesi dinleyin ve hayatınızda neleri değiştirmek istediğinizi düşünün. Tüm gelişimler önce hayal etmekle istemekle başlar ve insan arzu ettiği hayata küçük eylem adımları ile varabilir.

Biz koçlar değişimi ve gelişimi arzu eden kişilerin yol arkadaşı olarak onların kollarına gireriz, kendi gerçeklerini ve öz değerlerini anlamalarını sağlarız, önlerindeki seçenekleri fark edip yeni şeyler seçmeleri için destek oluruz.

Siz arzu ettiğiniz hayatı yaşayabiliyor musunuz? İnsanlar hakkınızda ne desinler isterdiniz?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir