EŞİTLİK VEYA EŞİT OLMAMAK

Eşit yaratılmadık, eşit şartlarda büyümedik okumadık, bunlar gerçek. Hepimiz yaşam denen yolculukta kah iniyor kah tırmanıyoruz. Herkesin var oluş sebebine göre yolculuğu farklı, hepimizin yaşam için başarı tarifi farklı. Hepimizin içinde farklı değerler var, herkesin doğrusu da yanlışı da farklı! ama bir arada var olmak zorundayız.

Etrafımda günlük küçük resimlere odaklanarak büyük resimleri tamamen ıskalayan insanlar görüyorum. Liderlik tüm bu karmaşanın içerisinde farklı insanları aynı hedefe inandırarak ve onların içlerindeki en güzel şeyleri ortaya koyarak çalışabilecekleri ve birlikte başarabilecekleri bir ortamı yaratmaktır, kısacası halk tabiri ile Hatice’ye değil Neticeye odaklanan bir şeydir liderlik.

Hepimizin hem lider hem de takip edici olabilmesi gereken bir dünyada yaşıyoruz. Birbirimizi tanımak anlamak ve diyalog kurmak zorundayız. İş hayatı açısından şöyle denilebilir: Ancak birlikte başarabiliriz aksi takdirde hep birlikte oyundan çıkacağız.

Lütfen birlikte çalıştığınız tüm iş arkadaşlarınıza ister amiriniz ister size bağlı olanlar olsun, yeniden bakın ve düşünün. Acaba birlikte yapabileceğimiz şeylerin ne kadarını başarabiliyoruz, ne yaparsak daha fazlasına erişiriz? Düşünmeye değmez mi?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir