DOĞUM GÜNÜM GEÇTİKTEN SONRA

Doğum günüm geçtikten sonra

Doğum günüm için kediler ile ilgili yaptığım çağrıya bir çok arkadaşımız cevap verdi ve sahipsiz kedileri besledi. Herkese ayrı ayrı cevap verebilmem mümkün değil ama toplu bir şekilde teşekkür etmek istiyorum. Bu arada beni telefonla arayan veya mesaj gönderen dostlarıma da çok teşekkür ederim.

Yaş almanın çok olumlu bir yönü insanın hayatta neyin değerli ve neyin önemli olduğunu daha iyi anlaması oluyor.

Benim anlayabildiklerim şunlar:

İnsan her zaman sevdiği işi en iyi şekilde yapmalı, işine her zaman saygı ve tutkuyla bağlı olarak çalışmalı. Ancak insan işine ve çalıştığı pozisyona asla aşık olmamalı ve zamanı geldiğinde onları başkasına emanet ederek gidebilmeli. Bir iş yerinde bence her yaştan ve birikimden insana ihtiyaç oluyor. Başarıyı getiren şey tüm farklılıkların birbiri ile çatışmasından meydana geliyor.

Geçen hafta ICF Italy tarafından yapılan konferansta konuşan Enrico Loccioni şöyle dedi:

Bir şirkette çalışan herkes girişimci ruhuna sahip olmalı, örgütlenme dikey değil yatay olarak yapılmalı, ilişkiler hiyerarşi yerine güven üzerine kurulmalı. Bu şirkette 18 yaşından 80 yaşına kadar bir çok insan birlikte çalışıyorlar.

Yeni yaşıma bu akış açısı ile giriyorum ve tüm bilgeliğim ile ülkeme ve insanlığa hizmet edebilmek için çalışacağıma söz veriyorum.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir