DOĞUM GÜNÜM

Doğum günüm

12 Ekim benim doğum günüm. Terazi burcuyum. Biliyorum bir çok Linkedin dostlarım bana doğum günü mesajları gönderecekler.

Geçen sene 8 Ekim günü sevgili kedimiz Çiço’yu kaybettiğim için sizlerden doğum günümde bana mesaj atmak yerine o gün Çiçonun anısına bir sokak kedisine mama vermenizi rica etmiştim.

Bu yazıyı süsleyen resim yazın Tuzla’da baktığımız bir çok güzel kediden birisi, kaç kedi ile birlikte komşuluk oynuyoruz tam bilemiyorum. Sayıları sürekli değişiyor, geliyorlar, kalıyorlar ve gidiyorlar, tıpkı insanlar gibi.

Bu sene de aynı şeyi rica ediyorum. Lütfen doğum günümde bana mesaj atmak yerine bir kediyi mutlu edin ve mümkünse bana o kedinin bir resmini gönderin.

Eski Mısır’da kediler kutsal kabul edilirdi, bence günümüzde de öyleler.

Ben kedilerimden her zaman kendim için çok şey öğrendim. Kişiliğini menfaat için satmamak, sağlam bir duruşu olmak, her zaman farklı ve özgün olabilmek, en zor şartlarda bile var olmak için sonuna kadar mücadele edebilmek…

Bence hepimizin kedilerden insan olabilmek için öğrenmemiz gereken çok şey var. Yeter ki öğrenmek isteyelim, merak edelim. Beni bu güne getiren şey merakım oldu, bundan sonra da merakım devam ettirecek. Şu dünyada öğrenecek o kadar çok şey, dinlenecek o kadar çok müzik var ki…

Hepinize iyi haftalar dilerim.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir