DOĞUM GÜNÜM GEÇTİ

Ve sonunda doğum günüm geldi geçti, tıpkı diğer insanların olduğu gibi, hayat kaldığı yerden devam ediyor.

O gün sonsuz sayıda kutlama mesajı aldım, telefonum hiç susmadı, sosyal medya sayfalarıma bakmaya yetişemedim. Bu günümde beni yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de o gün kedimin anısına yaptığım çağrıya uyarak çevrelerindeki kedileri besleyen dostlarıma olsun. Sağ olun var olun. Kedi sevgisinden öğrenecek çok şeyimiz olduğunu düşünüyorum.

Yeni yaşımda şimdiye kadar bir televizyon programına katıldım, Deniz kuvvetleri subaylarımıza bir konferans verdim, bir yeni radyo programı yaptım, bir genç öğrenciye gönüllü koçluk yaptım, danışmanlık yaptığım şirketin yönetim toplantılarına katıldım ve gördüm ki aynı tempoda yaşam devam ediyor, yoğun çalışan insan zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor.
Kısacası ne olacak bu ülkenin ve milli futbol takımımızın hali tadında dertlenecek zamanım kalmadığı için çok mutluyum.

Yeni yaşıma girerken bugüne kadar neler öğrendiğimi de düşündüm.

İnsan yaş aldıkça yaşamda neyin gerçekte daha değerli ve daha önemli olduğunu anlamaya başlıyor. Aile, sevgi, hoşgörü, yaşamın anlamını keşfettikten sonra kendi değerlerinden taviz vermeden yaşayabilmek ve kendine karşı dürüst olabilmek en önemli şeyler.

Yaş aldıkça içimdeki insani zaafların kaybolmadığını ama onları yönetmeyi öğrenebildiğimi fark ettim.

19 Ekim Salı günü TÜSİAD saat 10:00-12:15 arasında “Geleceği İnşa” projesi tanıtımı için bir toplantı düzenlemiş. Prof. Daron Ademoğlu burada bir konuşma yapacak. Daha sonra da bu konuda bir oturum yapılacak. Bu toplantıyı TÜSİAD youtube sayfasından izleyebilirsiniz, önerim ise mutlaka izlemeniz.

Türkiye tüm zorluklara rağmen daha güzel günler görecek ve inanıyorum ki bunun gerçekleşmesinde burada paylaşımlarını okuduğum değerli Linkedin dostlarımızın çok katkısı olacak.

Ben her zaman olduğu gibi sessizce mesleğimi, koçluğu, daha geniş insan kitlelerine ulaştırmak ve farkındalıklar yaratmak için ICF meslektaşlarım ile birlikte çabalamaya devam eseceğim.

Doğum günü geçti, şimdi yeni Türkiye için düşünme zamanı.

Düşünün, bu yeni Türkiye nasıl olmalı, neleri değişik yapmalıyız, neleri farklı düşünmeliyiz?

Ve siz, siz bu değişimde ne rolleri üstlenmek istersiniz?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir