BİR FİLM ÜZERİNE DÜŞÜNCELER

Bohemian Rhapsody filmini izlediniz mi? Ben keyifle izledim ve kendimce bir şeyler çıkarttım.

Film Queen grubunun öyküsünü çok etkileyici bir şekilde aktarıyor ama bunun ötesinde vizyon sahibi bir insanın kendi kaderini kendi iradesi ile nasıl değiştirebildiğini, kusur sayılan beden yapısını nasıl avantaja dönüştürdüğünü bizlere anlatıyor.

Beni en çok etkileyen bölüm o ünlü Live Aid konserinden önce kendisine dargın olan grup arkadaşlarına Freddy Mercury’nin söyledikleri. Sizlerden ayrıldım, Almanya’ya gittim, iyi müzisyenler tuttum ve onlar tam da benim istediğim gibi çaldılar ama olmadı, hiç biri bana karşı çıkmadı, farklı fikirler öne sürmedi, komik suratları da yoktu, istediğim müzik olmadı.

Burada iş hayatı perspektifinden bakınca şunu görebilirsiniz. Eğer iş arkadaşlarınız arasında size itiraz eden size karşı düşünceler geliştiren ve bu konuda ısrarla karşınızda durabilecek kişiler yoksa, aranızda hiç bir çatışma olmuyorsa yaratıcılığı, inovasyonu, ilerlemeyi, ve gelişmeyi unutun. Tüm güzel ve ileri düşünceler sadece farklı fikirlerin çatışmasından ortaya çıkar.

Benim şirket yöneticilerine önerim şu: Bu filme hep beraber gidin. Sonra kendi iş yerinize o perspektiften bakın, tartışın, sonra burada çıkarımlarınızı paylaşın. İlginç olmaz mı?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir