BEN KİMİM

İnsanlık var olduğundan beri bu sorunun cevabını arıyor ama hala net bir cevabı yok çünkü kim olduğunuz başkalarına göre, size göre ve gerçekten kim olduğunuza göre değişiktir. Üstelik karşımızdakine göre ve o an içinde bulunduğunuz çevreye göre de farklı kişiliklerimiz vardır.

Yıllar önce genç bir yedek subay olduğum sırada İngilizce teknik terimler dersi verdiğim yaklaşık 140 öğrenciye dersin içeriği hakkındaki geri bildirimlerini ve benim hakkımda neler düşündüklerini sormuştum, yazılı ve anonim verdikleri cevaplar beni şok etmişti. Sizin gibi rezil bir insanın burada ders vermesi yasaklanmalıydı diyenden tutun sizi tüm hayatım boyunca asla unutmayacağım diyene kadar geniş bir yelpazede kendimi okudum ve karar verdim; ben sadece kendim olacağım, vicdanımın gösterdiği yoldan yürüyeceğim ve başkalarını memnun etmek için doğru bildiğimden vazgeçmeyeceğim.

Hala kendimi arıyorum ve kim olduğumu sorguluyorum. Bunun cevabını bulmanın gök kuşağının altından geçebilmek kadar imkansız olduğunu da biliyorum ve size soruyorum:

Siz kimsiniz?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir