AŞK BİR TUTSAKLIK MIDIR

Levent metrosuna girerken çektiğim bu resim daha sonra beni çok ama çok düşündürdü. Aşk bile bile tutsaklık mıdır? Aşk gerçekte nedir, tutsaklık nedir?

Bu soruların tek bir cevabı olmadığını ve kişiden kişiye kültürden kültüre farklı anlamlar ifade ettiklerini de biliyorum. Aşkın içine kendini tutsak eden insanlar kendi yarattıkları çerçevenin dışındaki gerçek yaşam tutsaklarını acaba ne kadar görebilirler?

Önümüzdeki 14 Şubat günü dünyada Sevgililer Günü olarak kutlanıyor, o gün için herkese bir önerim var. Gelin bu yıl tüketim endüstrisinin bizi akıl dışı duygusal tüketim hırsına sürüklemesine izin vermeyelim. O gün herkes sevdiği insanın elinden tutsun, birlikte suni çerçevelerin dışına çıkın, gerçekten ihtiyaç sahibi insanlar için güzel bir şey yapın ve bunu yüreğinize yazın, güzellik suni mutlulukların ötesine geçerek çevrenize ışık tutsun.

Erkekler bu önerim sevgilinize ufak bir çiçek almanıza ve ona seni seviyorum demenize engel değil. Hanımlar bu durumda siz de erkeklere ne söylemeniz gerektiğini biliyorsunuz.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir