YENİ MEVSİME HAZIRLANMAK

Yeni mevsime hazırlıklar başladı. Mevlana ne güzel söylemiş, “Dün dündür, bugün yeni şeyler söylemek lazım”.

Geçmişte şirketlere sunduğum liderlik seminerini yepyeni bir perspektiften hazırlamaya başladım. Merak edenler için seminerimin web sayfamdaki bağlantı linkini aşağıda veriyorum.

Virüs hepimizi yeni bakış açılarına yönlendirdi. Şimdi bu çalışmayı daha zengin bir içerik ve farklı bir yaklaşımla ele alıyorum. Bunu yapabilmek için de yeniden kitaplarıma döndüm, notlar alıyorum, düşünüyorum ve yeni bir sunum tasarlıyorum.

Buradaki çalışmam aynı zamanda “Caz müzisyenlerinden koçlar olarak neler öğrenebiliriz?” adlı sunumuma da ekstra bir içerik sağlayacak. Bu sunum kısmetse Ekim ayında İtalya’daki meslektaşlarıma yapılacak.

Müzik insan ruhunu en derinden etkileyen şeydir. Beyin konusunda yapılan araştırmalar müziğin ritm ve armoni gibi öğelerinin beynin farklı bölgelerini tetiklediğini gösteriyor. Müzik günümüzdeki tek ortak dil, her toplumda var. Belki de insanlığı içinde olduğu karmaşadan çıkartabilecek tek şey o.

İnsanı insan yapan en önemli şeylerden birisi müzik, ancak onun neden bu derece etkili olduğu konusunda yeterince bilgimiz yok.

Eylül ayının başından itibaren bekliyoruz.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir