PINAR GÜLTEKİN’İN ARDINDAN

Pınar Gültekin’in vahşi şekilde öldürülmesi gündemin en önemli konularından birisi oldu. Bu feci olay hakkında düşündükçe üzülüyorum.

Bu sıradan bir cinayet de değil. Bir insan önce öldürülüyor, sonra benzin dökülerek yakılıyor, daha sonra da üstüne beton dökülüyor.Çok merak ediyorum psikologlarımız bu konuda ne düşünüyor?Böylesine bir vahşetin arkasında nasıl bir karanlık birikim var?

Bence bu olayı sadece bir cinayet olarak ele almak yeterli olmaz. Bizim toplumumuzun çoğunluğu bu olaya etkin bir tepki göstermedi. Asıl sorun toplumun çoğunluğunun kadın erkek ilişkilerine nasıl baktığı. Üzülsek de kabul etmemiz gereken şey toplumumuzda kadınlara bakış açısı modern dünya ölçülerine göre son derece İlkel.

Sadece kadınlara bakış açısı değil, çocuklara yönelik şiddetin ve hayvanlara yapılan katliamların da aynı çerçevelerle ele alınması gerekiyor. Bunlar bir bütünün parçaları.

Bana göre Türk toplumu ruhsal olarak hasta, insani değerlerini kaybetmiş vaziyette.Benim önerim bu olayın sadece cezalandırılma ile sınırlı kalmamalı. Bataklığı kurutmazsak bu vahşet bitmeyecek.

Tüm sivil toplum örgütleri el ele vererek toplumu aydınlatmak ve farkındalık yaratmak için el ele vermek zorunda.

Yoksa Pınar bu vahşetin son kurbanı olmayacak, tehdit tüm kadınlarımız ve kızlarımız için sürecek.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir