YAŞAMIN ANLAMI ÜZERİNE

Sonunda Büyükada’ya vardım ve Adalar Kültür Derneğinde Caz müziği üzerine söz verdiğim müzik dinletili sohbeti gerçekleştirdim.

Burada gördüğünüz kişi Türk pop müziğinin en önemli isimlerinden birisi olan Nino Varon ağabey, onun ile yeniden karşılaşmak benim için büyük bir mutluluk ve moral destek oldu.

Bazı arkadaşlarım böyle bir sohbeti neden karşılıksız yaptığımı sordu, kısaca cevap vereyim:

Yüce Mevlana şöyle demişti: Bir mum başka bir mumu yakmakla ışığından bir şey kaybetmez. Ben de bildiğim güzel şeyleri başka insanlarla paylaşarak çevremi aydınlatıyorum.

Maddi bir karşılık beklemiyorum ama dernek yöneticileri bana Büyükada hakkında hazırlanmış çok güzel kitaplar hediye etti.

Konuşurken insanların yüzünde gördüğüm ilgi ve sevgi beni her zaman zor yaşam yolculuğunda yolda tutuyor, anlam veriyor.

Yeni insanlarla tanıştıkca daha güzel şeyler öğrenip insan olarak gelişiyorum.

Profesyonel eğitim sunumlarım için harika bir egzersiz fırsatı yakalıyorum.

Türkiye’nin ve dünyanın içinden geçtiği bu kaos ve değişim sürecinde güzelliğe doğru bir ufak katkı yaptığımı hissetmek bana moral veriyor.

Her şeyin sayılarla maddi kazanç olarak ifade edildiği bir dünyada kendinizi bu baskıdan arındırabilmek harika bir özgürlük duygusu.

Herkesin rekabet içinde bir biri ile acımasızca yarıştığı bir dünyada rekabet yerine işbirliğini seçebilmek öz güvenimi güçlendiriyor.

Profesyonel çalışmalarım da son derece yoğun olarak devam ediyor. Güzelliği ve umudu seçen insana Allah da bir şekilde yol açıyor.

Aziz Nesin üstadın sözlerini hiç unutmuyorum, şöyle demişti:

İleri yaşımda anladım ki bu dünyadaki en büyük mutluluk karşılıksız olarak bir şeyler verebilmekmiş. Ama ondan da daha güzel olan şey karşılıksız olarak kendinizi verebilmekmiş.

Siz karşılıksız olarak kendinizden neler vermek isterdiniz ?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir