ÜNİVERSİTELER ÜZERİNE

Üniversite giriş sınav sonuçları açıklandı. Benzer yoldan geçmiş bir insan olarak genç insanlarımıza bir kaç şey hatırlatmak istiyorum.

Üniversiteler iş bulmak için anahtar değildirler, sadece kendinizi gerçekleştirme yolunda size hizmet edecek birer araçtırlar.

Her ne okursanız okuyun bundan sonra hayatınız boyunca yeni şeyler, meslekler öğrenmek için sürekli olarak eğitim alacaksınız.

Bu aşamada meslek konusunda bir kararınız yoksa kültür ve görgü olarak iyi olduğunu düşündüğünüz bir üniversiteyi seçin, üniversitedeki arkadaşlarınız tüm yaşamınız boyunca önemli bir ilişki ağınız olacaktır. Tam istediğiniz mesleği öğrenmeye başlayamasanız da o yönde ilerlemeye başlayacağınız bir bölüm seçin.

Seçmeyi düşündüğünüz üniversite ve bölümler hakkında araştırma yapın, bilgi edinin, mezunlarıyla konuşun, tanıtım günlerine katılın.

Sırf girmiş olmak için bir üniversiteye girmeyin, ilginizi çeken mesleklere yönelik bölümleri tercih edin.
Hayatta başarı için üniversite size bir çok şey katabilir ama başarının tarifi çok kişiseldir, başkalarının başarı kriterleri size uymayabilir.

Üniversite seçimleri konusunda destek, öneri isteyen herkese kapım açık, sadece bir randevu alın. Sizlere gönüllü olarak destek olmaya hazırım.

Son söz: Hayat yolunda üniversite okumak her şey değildir.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir