ŞİRKETLERDE EĞİTİM ÜZERİNE

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Korosu dün akşam yeni sezonu açtı. Bu sene yepyeni bir repertuvarla karşınızda olacağız. 20 Ekim günü Neve Shalom Sinagogunda yılın ilk konserini geçen senenin şarkılarıyla vereceğiz. Türkiye’nin en elit üniversitesinin her yaştan mezunları güzel bir ortak amaç için bir araya gelerek yeteneklerini ve enerjilerini birleştiriyorlar, ortaya çıkan şey ise inanılmaz bir mutluluk.

Bu sütunlarda İK yönetimi ile ilgili bir çok yazı okuyorum. Bunların çoğu yaşanmadan aktarılmış şeyler, halbuki bir koroda çalışanlarınıza öğretmek isteyebileceğiniz her şey var. Takım oyunu, koçluk, mentorluk, ekip kurma, kendi kendini yönetme, iş birliği, dayanışma, liderlik, stres ile baş etme, doğru dinleme, empati kurma, organizasyon, motivasyon yaratmak, kriz yönetimi ve aklınıza ne gelirse. Üstelik tüm bunları bir öğretmenden değil bir birimizden yaşayarak öğreniyoruz.

Diyeceğim şu ki eğer şirketinizde gerçek bir koro kurarsanız çalışanlarınızı daha doğal yollardan ve etkili olarak geliştirebilirsiniz, bütçeniz şişmez ve en önemlisi müzik sizi birleştirir.

Resimde ne yazık ki ben yokum çünkü birisinin deklanşöre basması gerekiyordu, ama söylediğim şeylerden benim de orada bir yerde olduğumu anlamışsınızdır.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir