KOÇLUK SÜRECİ ÜZERİNE

Koçluk süreci nasıl olmalı, kaç defa koçluk almak gereklidir gibi soruların kesin bir reçetesi yok. Kişiden kişiye değişen bir süreç söz konusu.

Benim tecrübem şirketlerin bu süreci 6-8 seans arasında planlıyor olduğu ancak daha kısa ve uzun süreçler de olabiliyor.Bence koçluk sürecine beden masajı perspektifinden bakılabilir, fizyoterapi amaçlı ve beden sağlığını destekleme amaçlı. İlk tip tedavi ve belli bir seans sayısı öngörebiliyor ve o seansların sonunda doktor tedaviye devam diyor veya bitiriyor.

İkinci tipte ise belirli aralıklarla sürekli olarak yapılan bir masaj söz konusu, amaç da bedeni diri ve sağlıklı tutmak, bu çok uzun sürelere yayılabiliyor. Çevremde gördüğüm bir çok yönetici bir biri ile çelişir gibi gözüken sorunlarla mücadele ediyorlar. İşlerinde üst düzey performans ile çalışmak, iç rekabet ortamında yükselmek, profesyonel olarak sürekli gelişmek, dünyadaki değişimi takip etmek ve adapte olmak, bir yandan da sosyal ve aile hayatlarını sağlıklı ilişkilerle sürdürmek. İşleri çok zor.

Bana göre her yöneticinin sürekli destek aldığı bir koçu olması, fırtınalı bir denizde seyreden kaptanların pusulalarının olması gibi bir şey.

Bunun bir bedeli mutlaka var ancak koçluk almamanın bedeli bu bedelin yanında çok daha pahalı olabilir.

Siz ne dersiniz?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir