FİLTRELERDEN GÖRÜLEN BİR HAYAT

Hepimiz dünyayı kendimize özgün filtrelerimizden süzerek görürüz. Kadınlar, erkekler, değişik kültürler, farklı dinler, okuduğumuz okullar, yetiştiğimiz aileler ve Hepimiz dünyayı kendimize özgün filtrelerimizden süzerek görürüz.

Kadınlar, erkekler, değişik kültürler, farklı dinler, okuduğumuz okullar, yetiştiğimiz aileler ve çevreler bizim filtrelerimizi oluştururlar. Bir de popüler kültürün bize empoze ettiği filtreler vardır, belli kalıplarla yaşamak, düşünmek ve modayı takip etmek. Bana göre gerçek liderlik tüm bu farklı filtrelerden gelen insanları ortak değerler ve hedefler çerçevesinde birleştirmektir. Gerçek sinerji ve yaratıcılık farklılıkların önce çatışmasından sonra dengelemesinden çıkar.

İş hayatınızda her zaman sizden farklı kültürlerden gelen ve farklı filtreleri olan, değer yargıları sizin gibi olmayan insanlarla beraber olacaksınız. Onları kendinize engel veya gelişme fırsatı olarak görebilirsiniz, o ünlü şiirde olduğu gibi daha az gidilen yolu tercih edin çünkü inanın ki asıl o yol sizi aydınlığa ulaştıracak.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir