DOĞUM GÜNÜ KUTLAMALARIM İÇİN İÇTEN BİR TEŞEKKÜR

Aşağıdaki fotoğraf yeni yaşımda izlediğim ilk Tuzla güneş batışı, bakalım daha kaç tane görmek kısmet olacak bilemiyorum.

Ama gelecek için umutlarımı hala gönlümde saklıyorum. Yaş almanın beni dünyaya karşı daha çok sorumlu yaptığını hissediyorum.

Doğum günü kutlamaları yapan tüm Linkedin dostlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Bir çok güzel kedi sizlerin sayesinde dün ilgi ve şefkat gördü, karınları doyuruldu, suları içirtildi.

Çivisi çıkmış bir dünyada yaşadığımın farkındayım ama herkese olduğu gibi bana da düşenin daha çok çalışmak, öğrenmek ve bildiklerimi insanlığa sunmak olduğunu düşünüyorum.

Yeni bir koçluk eğitimine başladım, her çarşamba 2 saat boyunca koçluğunu nasıl daha sadeleştirebileceğimi öğreniyorum.

Farklı bir koçluk kitabı yazacağım, adı da belli:
Koçluk Okullarında Size Öğretilmeyen Şeyler.

Görme engelli müzisyenlere yönelik farklı bir koçluk metodu geliştirdim, bu konuda derinleşmek için iş birliği yapabileceğim kişiler arıyorum. Bu tip engelliler ile başka disiplinler aracılığıyla iletişim kurmuş arkadaşlar ile tanışmak istiyorum.

Daha evvel katıldığım bir ICF toplantısında Teksas Üniversitesindeki bir çalışmadan bahsedilmişti. İyi iş yönetimi liderleri yetiştirmek için kişilere önce yönetim becerileri öğretiliyordu, sonra Mentorluk veriliyor ve en sonunda da Koçluk desteği sağlanıyordu. Ancak bu şekilde iyi yönetici liderleri oluşuyordu. Bu konuda da işbirliği yapabileceğim insanlar arıyorum.

Daha bir çok konu var:

Siyaset dünyasında koçluk
Çocuklar için koçluk becerileri
Koçluk geri bildirimleri üzerinden şirket stratejileri geliştirmek.
Koçlukta özgün bir Türkiye modeli

Gördüğünüz gibi düşüncenin sonu yok, tıpkı Disneyland’ın inşasının insan hayal gücü var olduğu müddetçe bitmemesi gibi, ben de yaşadıkça düşünmeye ve hayal etmeye devam edeceğim.

Kısacası dostlar yaşam tüm insanlık krizlerine rağmen devam ediyor.

Gün gelecek insanlık sevginin kinden ve düşmanlıktan daha güçlü olduğunu keşfedecekler. Kendileri öğrenmezse ekolojik sorunlar bize öğretecek.

Hepinize güzelliklerle dolu bir hafta sonu diliyorum.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir