BEKİR AĞIRDIR’IN KİTABI ÜZERİNE

Bekir Ağırdır'ın kitabı Üzerine

Bekir Ağardır keyifle takip ettiğim bir araştırmacı ve benim için çok önemli bir kanaat önderi. Geçtiğimiz günlerde ilk kitabı olan “Hikayesini Arayan Gelecek” adlı kitabı yayınlandı. Kitap ile ilgili röportajlardan bazı ilginç noktaları paylaşmak istiyorum:

“Gelecek ile ilgili tüm tahminler günümüzde çok olumsuz ama insanlık her zaman ileriye gidiyor. Bugün çoğumuz olayları siyasi liderler üzerinden okuyoruz ama onları oluşturan yeni ve hızlı yaşam ritmini görmüyoruz. Geleceği belirleyecek olan o hızlı ritimde doğmuş olan gençler olacak. Yeni çağın sosyal ve siyasi kurumlarını onlar kuracaklar, yaşam modellerini onlar belirleyecekler. O gençlerin zihin haritası bizimkilerden farklı, ve daha esnek, o haritayı anlamadan onların davranışlarının nedenlerini kavrayamayız. Bu yeni nesilin önüne yeni bir hayal ve ütopya koymak zorundayız.”

Linkedin üzerinden yapılan bir çok güzel paylaşım aslında bu yeni ütopyanın ipuçlarını teknik açıdan veriyorlar. Ancak bugün bize düşen şey geleceğin nasıl olması gerektiğinin felsefesini ortaya koymak diye düşünüyorum. O felsefe ile yeni bir ütopya ve başarı öyküsünü hep birlikte yazmalıyız. O öyküyü gerçekleştirmek ise gençlere düşecek.

Önümüzde bir fırsat var ve onu iyi kullanmalıyız.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir