ARMİNAK USTADAN ÖĞRENDİKLERİM

Arminak Yaman 42 yıldan beri Kapalıçarşı’da çalışan bir güzel insan, usta bir kuyumcu. Gerçi o kendi yaptığı işi zanaat olarak adlandırıyor ama gerçekte o bir sanatçı. Geçtiğimiz gün yolum ona düştüğünde iş hayatına yeni başlayan genç insanlara neler tavsiye ettiğini sordum o da söyledi:

İyi okuyun. Her zaman hayatınızı kazanabileceğiniz bir işiniz olsun. İş bulamazsanız zanaate yönelin. Kuyumculuk, marangozluk gibi meslekler öğrenin.

Yaratıcı olun, tasarım yapın, yaratıcılık her zaman sizi ödüllendirir.

İşinize Tutku ile bağlanın, sevgiyle, inançla ve saygıyla yapın ama çok hırslı ve çok hızlı olmayın, bunlar sizin yaratıcı enerjinizi emerler. Her ikisi için de makul seviyelerde kalın.

Bir şeyi başarmak için onu ya çok istemeniz ya da onu elde etmeye mecbur olmanız gerekir, sizin için hangisi geçerli iyi düşünün.

Allah hepimize farklı yetenekler vermiştir ama ancak çok çalışarak o yeteneği kendiniz ve çevreniz için yararlı hale dönüştürebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın her zaman yaptığınız şeyi en iyi şekilde yapın.

Linkedin de bir çok etkin liderlik, başarının sırları gibi değişik konularda şeyler okuyorsunuz, bunların çoğu bizim öz kültürümüzden gelmeyen başka dünyaların birikimleri, bence bir de öz kültürümüzün insanı Arminak ustayı dinleyin.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir