YENİ BİR EĞİTİM ALMAK ÜZERİNE

Glenn Gould tarafından yapılmış J.S. Bach’ın ölümsüz eseri Goldberg Çeşitlemeleri sanat eleştirmenleri tarafından bu müziğin referans kaydı kabul edilirdi. Ancak bu kayıttan 20 sene sonra Gould bu eseri yeniden yorumladı. Sordular, üstat siz zaten en iyisini çalmıştınız, neden yeniden çalıyorsunuz? Cevabı ilginçtir, şöyle der, ama ben artık yirmi yıl önceki ben değilim.

Miles Davis 1959 yılında çağ açan bir albüm kaydetti, Kind of Blue Amerikan kültürünün temel taşlarından birisi olarak kabul edilir. Hayranları neden hala o albümdeki gibi çalmadığını sorduklarında şöyle der: Ben artık o müzisyen değilim, bugün başka bir yerdeyim, ama beğeniyorsan albüm duruyor onları dinle.

Ben de hayatımda yeni bir şeye başladım, yıllar sonra KOBİ Danışmanlığı sertifikası almak üzere bir programa katıldım. Her gün videoları izliyorum, ders notlarını okuyorum. Çok uzun zamandan beri bildiğim şeyleri yıllar sonra farklı bir paket üzerinden yenilemek bana çok heyecan verdi.

Bir de fark ettim ki iyi bir KOBİ danışmanı olmak iyi bir Koç ve Mentor olmayı gerektiriyormuş, aktif yönetici olarak çalıştığımda bunu sezgilerimle yapıyordum, şimdi danışman olarak yönetim bilgi ve deneyimin yanı sıra tüm koçluk bilgi ve bilgeliğim ile şirketlere destek olacağım.

Resimdeki yavru kedi gibi heyecanlıyım.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir