VİRÜSÜN BİLE DEĞİŞTİREMEDİĞİ DÜNYA

Virüsün bile değiştiremediği dünya

Mart ayında tüm dünyayı aynı anda etkileyen virüs başlayınca bu olayın insanlar üzerinde bazı olumlu katkıları da olabileceğini düşünmüştüm. En azından insan hayatı için neyin değerli neyin önemli olduğunu anlayabileceğiz diye düşünmüştüm.

Geldiğimiz noktaya bakınca hiç bir şeyin değişmediğini görüyorum. Ülkeler birbirleri ile dayanışmak yerine birbirlerini kontrol etmek ve yönetmek için çalışıyorlar. Bir örnek vermek gerekirse Ege Denizindeki Yunanistan Türkiye çatışmasını gösterebiliriz. Örnekler çok, Rusya, Amerika, Çin, Ingiltere, Fransa, her ülkenin vizyonu kendi çıkarına göre şekilleniyor.

İş hayatımızda da aynı körlük geçerli. Evet evlerden çalışıyoruz ama rekabet adı altında güçlünün zayıfı ezerek var olmaya çalıştığı bir dünya düzeni var.

Şirketler en iyi elemanları almak için yarışıyorlar, halbuki yarını belirleyecek olan bir iş bulamayacak ve evini geçindiremeyen insan toplulukları olacak.

Termodinamik kanunlarına yakından bakarsanız sıcaklığın nasıl değiştiğini görebilirsiniz. Pek az insanın mutlu olduğu, karnının doyduğu düzenler bir yerde bozulacaklar.

Değişmeyen tek şey değişimdir. Ama değişmek için ilk adım, kendimizi değiştirmekle başlar.

Siz değişmeye hazır mısınız?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir