JAZZ VE LİDERLİK WEBİNAR ICF TURKEY

Korona günleri bir şeyler yapmak isteyen insanları durduramıyor.
Üyesi olduğum Uluslararası Koçluk Federasyonu, ICF Türkiye Başkanımız Nuray Akmeriç Hanımın daveti üzerine 1 Nisan günü “Koçluk ve Jazz” konulu bir webinarda konuşmacı oldum.

Değerli bir dostum olan Zeynep Onbaşıoğlu o gece beni izleyen kedisinin resmini göndermiş. Kedinin yüzündeki ifade galiba anlatmaya çalıştığım şeylerin dinleyicilerin ilgisini çektiğini gösteriyor.

Evlere kapandığımız bu günlerde herkesin elinden geldiğince bir şeyler yapabilmek için uğraştığını görmek bana umut veriyor. Acımasız bir rekabetin bizleri birbirimizden koparttığı iş hayatında kaybettiğimiz insani değerlerimizi yeniden keşfediyoruz. Hayatımızda nelerin önemli nelerin değerli olduğunu fark ediyoruz.
Aslında bu dünyadaki tüm insanların bir birlerine bağımlı olduğunu, birileri acı çekerken diğer insanların huzurlu yaşayamayacağını acı bir şekilde öğreniyoruz.

Bu krizle ilgili inanılmaz bir bilgi kirliliği mevcut. Ben bunlara kulaklarımı tıkadım. Elimden gelen en iyi şeyleri yapmaya çalışıyorum. Bana ulaşan herkese ve her kuruma karşılıksız olarak destek olmaya çalışıyorum.

Kediye sordum, sen ne dersin?
Kedi şöyle dedi: inanç, kararlılık ve sabır ile koçlar çok güzel şeyler yapıyorlar.

Siz ne dersiniz?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir