İYİMSER OLMAYI SEÇİYORUM

Yaz geliyor, bizim kulüp yaza hazırlanıyor, şemsiyeler ve sandalyeler tamir ediliyor, bir yerler boyanıyor, ağaçlar temizleniyor, kısacası yaz geliyor.

Memleket gündemi ağır, pandemi bizim ülkeyi pek sevdi, yazı burada geçirmek üzere yayılıyor. Siyaset gündemi iç açıcı değil, ekonomi konusunda rivayet çok, yaşam koşulları zorlaşıyor. Ama yaz geliyor. Evet yaz teknik olarak hiç bir sorunumuzu çözmeyecek ama ruhumuza bir umut ve neşe getirecek, bu çok önemli.

Sıkıntılı bir konu karşısında iki seçenek mevcuttur, ya kötümser olursunuz ya da iyimser. Kötümser olursanız zaten oyun bitmiştir, ama iyimser olursanız her zaman yapacak bir şey bulma şansınız olur.

Türkiye her şeye rağmen gelişiyor, istense de istenmese de gelişen teknoloji bizi de derinden biçimlendiriyor. Tek bir akıllı telefon 100 öğretmenden daha öğretici ve ilham verici olabiliyor.

Ben iyimser olmayı seçiyorum, koçluk ve mentorluk çalışmalarımı geliştirmek, kendi bilgi ve yeteneklerimi başka insanlarınkilerle birleştirerek sinerji yaratmak üzere çalışıyorum. Her gün yeni bir şeyler öğreniyorum. Yeni eğitimler tasarlıyorum, ele aldığım bir KOBİ var, eski eğitimlerimi başka arkadaşlarımın katkısıyla geliştiriyorum.

Kısacası gönlümde soyut bir yaz mevsimine hazırlanıyorum.

O yaz benim için asla kış olmayacak.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir