GÜNEŞİN SÖYLEDİKLERİ

Çoğu akşam Tuzla İstanbul Mercan Yuvası kulübümüzde güneşin bulutlarla dans ederek bize iyi geceler demesini seyrediyorum. Bazen bu hoş anların fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaşıyorum.

Çoğu insanın düşündüklerinin aksine güneş her gün farklı batar çünkü biz her gün farklı bir ruhla onu seyredebiliriz.

Her gece düşüncelerimin güneşin son ışıklarında yansımasını içimde hissederek nereden gelip nereye gittiğimizi düşünürüm.

Günümüz cilalı imaj devri.
Herkesin bir biri ile yarıştığı, her şeyin daha çoğunun, büyüğünün istendiği ve herkesin yarışmaktan yaşamaya fırsat bulamadığı bu dünyada güneş bana her gün farklı şeyler söyler.

Değerli bir insanın olmanın önemli bir insan olmaktan daha anlamlı olduğunu, kalitenin miktardan daha önemli olduğunu ve elimdeki güzel şeylerin farkında olmanın mutluluğun esası olduğunu hep güneşten öğrendim.

İnsanlık günümüzde pusulasını şaşırmış vaziyette, pandemiden bize kalan şey uzaktan çevrim içi çalışma oldu. İnsanlık bir birine karşılıklı bağımlı olduğunu hala anlamadı, herkes dünyayı hangi hakim güçlerin yönettiğini merak ediyor. Ben ise kendimi bu karmaşada nasıl daha iyi yönetebilirim ve birey olarak en değerli katkıyı nasıl yapabilirim diye düşünüyorum.

Bireysel farkındalığımı nasıl olur da toplumsal farkındalık ve fayda haline dönüştürebilirim diye düşünüyorum.

Böyle düşünen çok insan yok bunu biliyorum, ama böyle düşüncelerin geçerli olduğu bir dünyayı özleyen çok insan olduğunu da görüyorum. Özellikle genç insanlarımızın hayalleri bana ilham, güç ve cesaret veriyor.

Bence bu gece siz de güneşin batışını izleyin. Bakalım sizin güneşiniz bize neler söyleyecek.

Yaşamaya devam edelim, daha çok işimiz var bu dünyada.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir