CORONA VİRÜSÜNDEN NE ÖĞRENEBİLİRİZ ?

Korona virüsü tüm dünyayı derinden etkiledi. Teknolojideki inanılmaz ilerlemelere, yapay zeka konusundaki tüm gelişmelere rağmen bir ufak virüs tüm dünyayı ülke farkı ve ırk farkı gözetmeden esir aldı.

Peki bu olaydan ne gibi dersler alabiliriz diye düşündüm ve sizlerle paylaşmak istiyorum:

Bu dünyada hepimiz birlikte yaşıyoruz ve son tahlilde kaderlerimiz bir birine bağlı. Dünyanın başka yerleri acı çekerken bizim kendimize sonsuza kadar mutlu bir köşe yaratmamız mümkün değil.

Geliştirdiğimiz tüm üstün teknolojilere rağmen doğa karşısında çok aciz kalıyoruz ama gene de doğayı tahrip etmeye devam ediyoruz.
İnsanlık için bir mutluluk mabedi yaratmak yerine cehennemi bu dünyada yaratıyoruz.

İnsanlığın artık daha üst bir farkındalık ve bilinç seviyesine gelmesi gerekiyor. Çünkü mevcut dünya düzeni günümüzün siyasi, ekonomik ve sosyal sorunlarını çözemiyor.

İnsanın insanı, devletlerin devletleri ve şirketlerin şirketleri rekabet edeceğim diye yok etmesinin kimseye kalıcı bir fayda sağlaması mümkün değil.

Korona virüsü hakkında bir çok iddia var.
Ama geldiğimiz noktada borsalar, kariyer hesapları, rekabet dünyası, piyasalar, petrol savaşları, göçmenlerin çektiği acılar, bitcoinler, insansız hava araçları anlamını yitirdi.

Ne dersiniz?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir