ÇİVİSİ ÇIKMIŞ BİR DÜNYA ÜZERİNE

Dünyanın haline baktıkça eskiden şaşırırdım, yaşım ilerledikçe anladım ki asıl şaşırmam tuhafmış.

Ukrayna savaşı unutuldu gitti, televizyonlardaki yeni popüler dizinin adı Stanley Kubrick’in en son filminin adı gibi, “Eyes Wide Shut”, bana sorarsanız kimsenin gerçekten haklı olmadığı ama herkesin suçlu olduğu bir dizi seyrediyoruz. Dizinin kötü adamları ve kahramanları çocukluğumun çizgi film kahramanları gibi değil, burada tüm oyuncular sürekli yaratılan algı yönetimlerine göre tüm rolleri oynuyorlar.

Dünya devletleri bu yakıcı ateşi bazen harlıyor bazen de söndürürmüş gibi yapıyorlar.
Hem Filistin hem de İsrail halkı çok ağır acılar çekiyorlar, hastaneler bombalanıyor, çocuklar ölüyor ve dizi daha sürecek gibi gözüküyor.

Bazen her şey söylendikten sonra söz tükenir, sözün bittiği yerde yeni şeyler düşünmek gerekir.

Ben işim ve ilgim icabı bir çok birbirinden farklı insanla ilişki içindeyim. Bana gelecek için umut veren bir çok güzel insan olduğunu görüyorum.

Dünyanın karanlık yüzü içimi karartırsa da televizyonları kapatıp doğaya dönüyorum. Doğada mevsimlerin sürekli değişimi bana bu günlerin de geçeceğini hatırlatıyor.

Tom Cruise ve Nicole Kidman’ın başrolünde olduğu “Eyes Wide Shut” filmi evli bir çiftin yeni bir deneyim içerisine girerek içlerindeki en gizli ve en güçlü dürtüleri bulmalarını konu edinir.

Savaşlar da insanların içlerindeki tüm kötü dürtüleri bulmaları için birer araç oluyor.

Bakalım bu savaştan neler öğreneceğiz, yeni dizilerde neler göreceğiz.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir