BAYRAMIN ARDINDAN

Ve tatil bitti.

Ağustos ayının yarısı yaz mevsimidir, diğer yarısı sonbahardır. Bir çok bilinmeyen şey var.Lise mezunları üniversitelerini seçecekler ama gelecek yıl eğitimin nasıl sürdürüleceği henüz belli değil.

Virüs krizi dünyanın her yerinde ekonomileri ve yaşam şekillerini olumsuz etkiliyor, daha ne kadar ve nasıl etkileyeceği de belli değil.Alıştığımız ekonomik ve siyaset modelleri de yakın bir gelecekte değişecek ama tam olarak ne olacağını tahmin edemiyoruz.

Ne olursa olsun yaşam devam edecek, okullar açılacak, fırınlar ekmek pişirecek, insanlar aşık olacaklar, yeni bebekler doğacak.

İnsanlar yaşadıkça umut bitmez, bitmemeli de.Yaz rehavetini arkada bırakarak ülkenin gerçek sorunlarına dönme zamanı.

Ben mevcut eğitimlerimi çevrimiçi, “online” haline çeviriyorum, iki yeni koçluk çeşidinin denemelerini yapıyorum, bazı eğitimlerimi geliştirmek üzere içerik hazırlıyorum, kısacası neyi en iyi yapabildiğimi düşünüyorsam onun üzerine yoğunlaşıyorum. Bunları becerebilir miyim bilemem ama denemeden asla bilemem.

Dünyanın ne olacağı belli olmasa da bizim yaşam niyetlerimiz, akıllı hedeflerimiz net olmalı, inançla güzel olduğuna inandığımız değerlere göre yaşamaya devam etmeliyiz.

Sizin en iyi yapabildiğiniz şeyler nedir?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir