BİR MEZUNİYET TÖRENİNİN ARDINDAN

Dün Vatel Hospitality School 2019 mezunlarına veda ettik. Yuvadan uçtular gittiler. İran, Azerbeycan, Gürcistan, Saudi Arabistan, İtalya ve Türkiye den gelen genç mezunlarımız yaşamlarının yeni yolculuğuna başlıyorlar.

Onlara şunu söylemek istiyorum.

Bugün yaşamınızın bundan sonrasının ilk günü, yolunuz açık olsun.

İstanbul’da yaşayan herkes biraz İstanbullu olmuştur, bu şehiri asla unutmayın, sınıf arkadaşlarınız sizin en değerli kazanımınızdır, bir biriniz ile yaşam yolculuğunda her zaman iletişim halinde olun.

Burada asıl öğrendiğiniz şey ne kadar farklı kültürlerden gelsek de, ne kadar fizyolojik olarak farklı olsak da hepimiz insanız ve ancak birlikte çalışarak bu dünyada güzel şeyler yaratabiliriz.

Daha akıllı ve iyi bir dünya mümkün ve bu ancak bir birinizin farklılıklarını sizi ayıran şeyler olarak değil bir  öğrenme ve gelişim fırsatı olarak görmeniz halinde mümkün.

Hepinizin yolculuğu, idealleri, hedefleri ve mutluluk tarifleri farklı olacak. Hepiniz bunlara farklı zamanlarda varacaksınız, varınca anlayacağınız son şey ise asıl olanın hedef değil yolculuğun kendisi olduğudur.

Okul müdürümüz kulağıma fısıldadı, hocam hazır olun, bunlar 9 kişi idi, seneye 15 öğrenciniz olacak.

Cevap verdim: Efendim demirden korksaydık trene binmezdik.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir