KOÇLUK ÜZERİNE PİZZA PERSPEKTİFİ

Yıllar önce New York’da çok iyi bir pizzacıda pizza seçerken içeri bir adam girdi, uzaktan ne çeşit olduğunu anlamadığım bir pizza aldı. Dükkan sahibine onun ne aldığını sordum, şöyle dedi: İyi bir pizza yapmak için iyi bir İtalyan hamuru gerekir, bu şehirdeki en iyi hamuru biz satarız, o adam gerçek bir gurmedir, o yüzden bizden hamurunu alır ama daha sonra onu kendisi açıp kendi seçtiği malzemeler ile kendi özgün pizzasını yapar.

Bana göre koçluk da böyle bir şeydir, herhangi bir akredite okulu bitirmek size teknik ve kavram öğreterek güzel bir koçluk hamuru verir, sonra siz onu kendi görgünüz ile, kültürünüz ile ve yaşam tecrübeniz ile pişirirsiniz.

Benim pizzamda mühendislik eğitimi, farklı kültürlerden insanlarla geliştirilmiş yaşam birikimi, müzik tutkusu, fotoğraf sevgisi gibi farklı girdiler var, aynı şekilde tüm meslektaşlarım da kendi özel pizzalarını pişiriyorlar.

Bu yüzden de şunu söylemek isterim, iyi bir koçluk okuluna gidin, hamuru elinize alın sonra siz kendi pizzanızı geliştirin. Bu dünyada bir çok çeşit insan ve zevk var, birileri de sizin pizzanızı sevecektir.

Meraklısı için not: Cihangirdeki Kapra nefis İtalyan usulü pizza yapıyor, gelin bir tadın derim. Siz nasıl bir Pizza istersiniz?

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir