FENERBAHÇENİN BAŞKANINDAN GALATASARAYLIYA NE DEMİYORUM…

Ben bir Galatasaray taraftarıyım ama Fenerbahçeli kardeşlerimi de seviyorum ve saygı duyuyorum.

Ben şu an yurt dışından bu satırları yazıyorum, Fenerbahçe başkanlık seçimleri devam ediyor.

Benim de yeni başkandan isteklerim var:

Lütfen Fenerbahçelileri Galatasaray düşmanı yapmayın, aynısını Galatasaray başkanından da istiyorum.

Evet rakibiz ama düşman olmadığımızı, aynı ülkenin güzel insanlarının iki takımı olduğumuzu hep hatırlayın. Rekabet karşılıklı sevgi ve saygı ile beslenir.

Galatasaray ve Fenerbahçe bir elmanın iki yarısı gibidir, biri olmazsa diğeri de var olmaz. Yıllardan beri süren ezeli rekabet sayesinde gelişiyoruz. Fenerbahçe olmasaydı Galatasaray olmazdı, tersi de aynen geçerli.

Gerçek rakiplerimiz yurt dışındaki takımlar. Son Şampiyon kulüpler kupası finalini mutlaka seyretmişinizdir. Türkiye o seviyeye gelmek istiyor. Avrupa takımlarının performansı kadar nasıl yönetildiklerinden de öğreneceğimiz şeyler var.

Ben çocukken Kahramanlarım Lefter, Metin, Can ve Turgay idi. Fenerbahçe rakibimiz olduğu kadar yuvamız kadar da bize yakındı.

Benim önerim başkanlık seçimini kim kazanırsa kazansın diğer Başkan adayı onun yardımcısı olsun. Böyle bir sinerji Fenerbahçe’yi uçurur.

Biliyorum egolar buna izin vermez diyeceksiniz ama bir de tersini düşünün, böyle bir ikili neler yaratabilir, Fenerbahçe’yi nerelere taşır.

Bir spor takımının sadece Futboldan ibaret olmadığını Fenerbahçe bize gösterdi. Sizin takımınız büyük yarışta ikinci oldu, çok da başarılı bir sezon geçirdi, ama diğer spor dallarınızı hep ikinci planda bırakıyorsunuz, neden?

O kadar Fenerbahçeli yakın arkadaşım var, bir tanesi bile beni sizin stadınıza davet etmedi. Seçilen başkandan böyle bir davet bekliyorum.😇

Her iki Başkan adayına da böyle zorlu bir göreve talip oldukları için teşekkür ederim.

Rahmetli Fenerbahçeli kardeşlerim Engin Domaniç ve Kenan Onuk anısına.

Ruhları şad olsun.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir