ANNEMİN ARDINDAN

Annemizi kaybettik.

Ne kadar uzun yaşamış olsa da anne kaybetmek çok ağır bir şey. Şimdi arkasından düşünüyorum, bana ve kardeşime neler vermiş olduğunu yeniden hatırlıyorum.

Müzik, Tiyatro, Sinema, Forğraf, Resim, Edebiyat, her konuda beni ve kardeşimi yetiştirdi, İstanbulda gidip görmediğimiz hiç bir etkinlik yoktu.

Seyahat etme merakımı ondan aldım. Bir şeyi tutku ile yaparsam başarılı olacağımı o bana öğretti. Beni kendi devrinin en iyi okullarında okuttu.

Onunla vedalaşırlen söz verdim.

Bana kazandırdığı tüm güzel nitelikleri onun torunlarına ve tüm insanlığa elimden geldiğince vereceğim, tutku ile çalışmaya devam edeceğim, hayatımın son anına kadar güzellikler yaratmak için çalışacağım. Biliyorum ki asla yılmayacağım. Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği zor şartlarda asla umudumu yitirmeden kaosun içinde olduğuna inandığım fırsatları ve güzellikleri arayacağım.

Bu sayfalarda iş yaşamı ile ilgili bir çok şey konuşuluyor. Ben bu gün sizleri annelerimizden neler öğrendiğimizi düşünmeye davet ediyorum. Daha sonra da çevrenizdeki çocuklara neler verebileceğimizi düşünelim istiyorum.

Anneme bu dünyanın nereye gittiğini sormuştum, şöyle demişti: Dünya yeniden kuruluyor; doğa bize bir ders veriyor, merak etme daha iyi bir dünya olacak, sabırlı ol.

Annem hep benimle olacak.

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir